Найманці ПВК Вагнер утримують західні адміністративні кордони Бахмута, а українські сили продовжують зосереджуватися на контратаках на околицях міста. Однак виснажені боями "вагнерівці" навряд чи зможуть продовжувати наступальні операції за межами Бахмута. Про це йдеться в звіті аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

За їхніми словами, повідомлення українських сил можна вважати мовчазним визнанням того, що росіяни контролюють решту західної та північно-західної частини Бахмута.

Імовірне захоплення ПВК Вагнер останньої невеликої ділянки на заході Бахмута не впливає на триваючі українські контратаки на північ і південь від Бахмута, а також на український контроль над наземними лініями зв'язку навколо міста.

Російські війська, ймовірно, потребуватимуть додаткового підкріплення для утримання Бахмута і його флангів за рахунок операцій на інших напрямках. ISW зафіксувала артилерійські підрозділи 132-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади.

ISW раніше прогнозував, що наступальні операції Вагнера, ймовірно, досягнуть кульмінації після місяців виснажливих міських боїв. Однак експерти вважають малоймовірним те, що "вагнерівці" продовжать бойові дії за межами Бахмута у нинішньому виснаженому стані.

Там вважають, що ПВК Вагнер почав демонструвати ознаки того, що не зможе продовжувати наступальні операції за межами Бахмута з кінця грудня 2022 року.

Російські регулярні війська будуть ще менш схильні до наступальних операцій, якщо засновник Євген Пригожин виконає свій намір вивести персонал ПВК з Бахмута 25 травня.

Деякі військкори припускають, що наприкінці цього місяця Пригожин перекине "вагнерівців" на інший "критичний" фронт. Російські війська зіткнулися з подібною кульмінацією після атак піхоти з високим рівнем виснаження в Сєвєродонецьку та Лисичанську в червні-липні 2022 року.

Print Friendly, PDF & Email