В Європейському Союзі введуть заборону на одноразові пластикові тарілки і столові прилади, соломинки для пиття, тонкі пакети та інші вироби із пластику разового користування, повідомляє DW. Представники Європейського парламенту і країн ЄС узгодили деталі заборони, спрямованої на скорочення пластикових відходів, повідомив вранці 19 грудня уряд Австрії, який в даний час головує в ЄС.

«Великий крок в боротьбі проти забруднення пластиковими відходами», — написала в Twitter австрійський міністр сталого розвитку та туризму Елізабет Кёстінгер.

Цілий ряд одноразових продуктів, альтернативи яким вже існують, повинні бути повністю заборонені в ЄС з 2021 року. Через п’ять років після вступу даних правил в силу пластикові пляшки будуть продавати тільки з прикріпленими до них кришками. Крім того, ряд одноразових продуктів, що містять деяку кількість пластику, зокрема вологі серветки, в обов’язковому порядку будуть супроводжуватися вказівками про негативну дію на навколишнє середовище. За планами, до кінця 2025 року 90 відсотків одноразових пластикових пляшок повинні підлягати переробці.

За даними Європарламенту, пластик складає три чверті всього сміття в світовому океані. В ЄС одноразові вироби з пластику складають приблизно половину обсягу сміття на пляжах.

Print Friendly, PDF & Email