15 жовтня глави МЗС країн Європейського Союзу ухвалили механізм введення санкцій за використання хімічної зброї, про це повідомляє DW. Тепер штрафні заходи загрожуватимуть усім особам та організаціям, які причетні до розробки і застосування хімічної зброї в усьому світі, незалежно від їх громадянства і місця знаходження.

Більш того санкції можуть вводитися як проти тих, хто безпосередньо бере участь у виробництві або використанні хімічної зброї, так і тих, хто надає фінансову, технічну або іншу підтримку, або яким-небудь іншим чином пов’язаний з цим процесом. Штрафні заходи включатимуть в себе заморожування активів, заборону на в’їзд в європейські країни, а також на отримання коштів від фізичних та юридичних осіб з ЄС.

Це рішення було прийнято на фоні занепокоєння підвищенням випадків використання хімічної зброї за останній час: замах на Скрипалів та хімічні атаки в Сирії. 

Раніше повідомлялося, що ЄС збирається ввести нові санкції проти Росії у зв’язку з замахом на Скрипалів. Було вирішено, що ці санкції будуть набагато ширшими і торкнуться застосування хімічної зброї в цілому. 

Print Friendly, PDF & Email