Прес-секретар УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що прийнятий Верховною Радою закон про необхідність зміни назви церкви московського патріархату на РПЦ є протиправним і не відповідає дійсності.

В Коментарі Громадському священнослужитель заявив, що керуючий центр УПЦ МП знаходиться в Києві, а не в Москві, тому підстав для перейменування немає.

"Мені здається, цей закон до нашої церкви ніякого відношення не має, так як ніяк ніде не прописано, що ми маємо відношення, субординацію, управління з якимось закордонним центром, де є держава-агресор. У нашій церкві немає ніяких підстав змінювати назву відповідно до цього закону, тому що наш керівний центр не знаходиться в державі агресора. Це, напевно, про когось іншого ", - зазначив він.

Климент заявив, що депутати спровокували трансформацію державно-церковних відносин, коли українські політики агресивними заявами на адресу прихожан прирівняли Україну до країн Африки або Близького Сходу.

Нагадаємо, Рада прийняла закон про перейменування УПЦ МП. Відтепер ця релігійна організація зобов'язана в своїй повній назві "вказати своє місце в структурі іноземної релігійної організації".

Print Friendly, PDF & Email