Держпраці нагадала, що з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата зросте до 4 173 грн, тому зростуть і штрафи за порушення законодавства про працю. За найбільш серйозні порушення роботодавцям доведеться розпрощатися з немаленькою сумою.

Наприклад, відповідно до ст. 265 КЗпП, за кожного незадекларованого працівника передбачена відповідальність у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, що з 2019 року буде становити 125 тис.190 грн. Держпраці зазначає, що цієї суми вистачить на сплату ЄСВ за працівника більше ніж на 11 років.

За недотримання встановлених гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання військових обов'язків, а також мінімальних державних гарантій в оплаті праці, штраф становитиме 41 тис. 730 грн.

За недопущення до проведення перевірки інспекторів Держпраці або створення при цьому перешкод, а також за порушення строків виплати зарплати більш як за місяць, роботодавець повинен буде сплатити 12 тис. 519 грн.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада не підтримала у другому читанні та в цілому проект закону, який передбачав збільшення штрафів за порушення правил використання ременів безпеки майже в 17 разів — з 51 гривні до 850 гривень.

Print Friendly, PDF & Email