Україна не тільки відновлює зруйновані об'єкти енергосистеми, а й працює над новим форматом електростанцій і підстанцій, що дають змогу краще захистити систему від ракетних атак ворога. Про це під час брифінгу 16 лютого повідомив голова Укренерго Володимир Кудрицький.
"Це паралельні процеси. Якщо в нас якесь масштабне пошкодження, ми не можемо чекати, поки збудується поруч новий енергооб'єкт", – зазначив він.
Кудрицький пояснив, що процеси будівництва тривають місяці або й роки, а ремонтувати об'єкти потрібно зараз же.
"Тому ми робимо все у паралелі: відновлюємо функціональність нашої магістралі, займаємося проектуванням і впровадженням нових технічних рішень, які дадуть змогу краще захистити енергооб'єкти від ракетних атак", – наголосив голова Укренерго.
Він зазначив, що не розкриватиме занадто багато деталей про "новий формат електростанцій і підстанцій", запевнивши, що робота над "побудовою енергосистеми майбутнього" триває.