Народні депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроект, що пропонує грошову компенсацію за відмову від права кожного українця на землю. Про це йдеться в законопроекті №2616.

У законопроекті зазначено, що якщо людина відмовляється від земельної ділянки, вона має право на компенсацію. Кожен українець може безкоштовно отримати землю, це право прописано в статті 121 Земельного кодексу України, громадянин отримує його з 18 років. В цілому можна приватизувати 2,28 га.

У «Слузі народу», тим часом, відзначають, що зазначеним правом користується дуже мало хто.

«Реалізувати зазначене право на практиці та отримати за життя земельні ділянки хоча б одного-двох видів вдається лише незначній кількості громадян. Велика кількість людей взагалі не знає про такі положення Земельного кодексу України. Дехто знає, але не намагаються використовувати своє право, оскільки не вірять в реальну можливість цього. Натомість інші, маючи підвищені «можливості», використовують таке право у повному обсязі і отримують всі шість ділянок», – йдеться в записці до проекту закону.

Щоб отримати компенсацію, потрібно буде написати заяву до місцевих органів влади, йдеться в законопроекті. Отримати відшкодування можна буде за відмову від права на одну з ділянок землі, або навіть за відмову від усіх. Сума буде залежати від ринкової вартості землі, а також від цільового призначення ділянки і регіону, де вона розташована.

А ось платити компенсацію доведеться територіальним громадам. Місцева влада повинна буде закладати щороку бюджет на відшкодування. При цьому жодних вимог до розміру бюджету немає – це вже на розсуд місцевої влади. Очевидно, охочих отримати гроші замість землі буде багато. В проекті це передбачали. Хто отримає компенсацію – вирішить жеребкування.

«Це значно зменшить можливості для корупційних правопорушень, пов’язаних з виділенням землі, оскільки надасть людям більше можливостей для реалізації своїх прав законним способом», – коментують свою ініціативу автори законопроекту у пояснювальній записці.

Print Friendly, PDF & Email