В Російській Федерації оціили збитки від антиросійських санкцій за 2018 рік. За розрахунками  Мінекономрозвитку РФ, збиток від введених в відношенні Росії іншими країнами різних обмежувальних заходів, включаючи санкції, склав на кінець 2018 року $ 6,3 млрд. Про це повідомляє ТАСС.

Дані обмеження включають в себе антидемпінгові мита, ліцензування, квоти, технічні бар’єри, санітарні та фітосанітарні заходи, а також санкції.

Найбільших збитків припадає на обмеження, введені країнами ЄС: він становить $ 2,42 млрд. На другому місці знаходяться заходи з боку США — майже $ 1,17 млрд, а на третьому — обмеження України — $ 775 млн, відзначили в Мінекономрозвитку.

Всього на кінець минулого року в відношенні РФ були введені 159 обмежувальних заходів 62 країнами. Лідером за кількістю введених обмежень є ЕС- 25, на другому місці Україна – 22 обмеження, третє місце зайняла Індія — 16. А от США виявилися тільки на шостому місці з дев’ятьма обмеженнями. 

Згідно зі звітом, найбільше від обмежувальних заходів постраждала металургійна промисловість. Завдану їй шкоду оцінюється більш ніж в $ 3,99 млрд. На другому місці — сільськогосподарська промисловість, зазнає збитків у $ 1,1 млрд, на третьому — хімічна промисловість — $ 640,7 млн. Помітний збиток обмежувальні заходи проти Росії завдали також автомобільної промисловості. Мінекономрозвитку оцінило його в $ 306 млн.

Print Friendly, PDF & Email