У вівторок в Брюсселі відкриється дводенна нарада міністрів закордонних справ НАТО, передає Голос Америки. Повідомляється, що недавня атака Росії на військові кораблі України займе чільне місце на порядку наради, в той час як альянс намагається знайти ефективну відповідь на черговий акт агресії з боку Кремля біля кордонів Європи.

Очікується, що держсекретар США Майк Помпео приєднається до своїх колег, які також обговорюватимуть вимогу американської сторони про збільшення військових витрат, звернену до союзників по НАТО.

Український президент Петро Порошенко хоче, щоб НАТО відправило військові кораблі в Азовське море, яке має бути загальним для Росії і України відповідно до угоди 2003 року. Російські військові кораблі заблокували Керченську протоку біля берегів Криму, фактично закривши в нього доступ з українських чорноморських портів.

На нараді міністрів закордонних справ у вівторок від НАТО вимагатимуть рішучу відповідь. Однак, виступ генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на минулому тижні ніяк не демонструє, що Альянс готовий піти на ризик військово-морської конфронтації з Росією.

«Ми закликаємо Росію гарантувати безперешкодний доступ до українських портів і забезпечити Україні свободу судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці», — заявив Столтенберг журналістам.

Print Friendly, PDF & Email