В Латвії опублікують повну базу даних республіканського КДБ, захоплену 1991 року під час розпаду СРСР. Про це повідомляє Skaties.lv.

Повідомляється, що публікації почнуться одразу після набрання чинності відповідних урядових постанов.

"Зацікавлені сторони зможуть отримати доступ до імен колишніх агентів КДБ, розміщених в інтернеті", - йдеться в повідомленні.

Документи будуть опубліковані в оригінальному вигляді, більшість із них російською мовою і написані від руки. Точна дата опублікування поки що невідома.

Буде оприлюднена картотека агентури КДБ в алфавітному порядку - 10 612 карток. Є також картотека статистичного обліку агентури КДБ (4141 картка). У ній все ті самі імена, що і в алфавітній картотеці, але згруповані за належністю до структурних одиниць Комітету держбезпеки. Цей архів за радянських часів використовували для підготовки звітності.

Також у Латвії опублікують картотеку "позаштатних оперативних працівників КДБ" - осіб, які на громадських засадах надавали чекістам "допомогу в контррозвідувальній діяльності на транспортних, промислових об'єктах, а також окремих закладах Міноборони". У цьому архіві знаходиться 75 карток. Позаштатним оперативникам не давали позивних, а створювали абревіатуру з перших букв імені, прізвища та по батькові.

Print Friendly, PDF & Email