Зведення оборонних ліній росіянами у Білгородській та Курській областях є інформаційною операцією, мета якої полягає у тому, щоб зобразити Україну загрозою для Росії. Про це у п'ятницю, 10 березня, повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

"Будівництво укріплень, які найімовірніше не будуть ніким атаковані, має пропагандистську мету щодо "демонізації" України", - зазначили вони.

Експерти вказали, що російські війська продовжують встановлювати оборонні лінії в тилових районах далеко від нинішньої лінії фронту, а також у глибині Росії, де, ймовірно, ніколи не вестимуться бойові дії.

Говорячи про оборонну лінію, в Інституті наголосили, що її будівництво є бездумним витрачанням грошей.

Так, губернатор Білгородської області РФ В'ячеслав Гладков заявив 9 березня, що російська влада завершила будівництво укріплень уздовж кордону з Україною. Він також повідомив, що на це пішло 10 млрд. рублів (близько 132 млн. доларів).

Аналітики вказали, що подібні оборонні лінії окупанти також копають у Криму.

"Поява російських укріплень у Криму може свідчити про те, що війська РФ не впевнені у своїй здатності утримувати окуповані території на півдні України у довгостроковій перспективі", - зазначають у ISW.

Print Friendly, PDF & Email