Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко робить заяви про загрозу з боку НАТО, щоб таким чином наголосити на необхідності захисту та уникнути втягування у війну в Україні. Про це повідомили в Інституті вивчення війни (ISW).

Наголошується, що Лукашенко сказав, що НАТО готується напасти на Білорусь.

Лукашенко звинуватив Україну та НАТО у зростанні кількості провокацій поблизу білорусько-українського кордону та заявив, що Україна намагається втягнути сили НАТО у війну.

Крім того, він заявив, що білоруській владі вдалося утримати потенційного противника від застосування військової сили проти Білорусі, і що НАТО нарощує сили та посилює бойову підготовку у сусідніх країнах.

Водночас, міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що прямої підготовки до війни не ведеться, і що Білорусь лише захищатиме свою територію.

Як вважають аналітики, Лукашенко та Хренін, ймовірно, зосередили інформаційну кампанію на вигаданій агресії НАТО та провокаційній діяльності вздовж білоруського кордону для підстав стверджувати, що військові РБ мають залишитися в Білорусі для захисту від потенційної агресії НАТО, і таким чином створити інформаційні умови для протистояння російському тиску щодо вступу у війну в Україні.

В ISW продовжують оцінювати вступ Білорусі у війну Росії проти України як вкрай малоймовірний.

Print Friendly, PDF & Email