Кожен четвертий українець готовий проголосувати за Зеленського, це серед тих хто визначився. Порошенко лідирує на Заході України, але при цьому має найбільший антирейтинг. Зеленський лідирує на Півдні і Сході України. Тимошенко лідирує в Центрі.

Свіжі дані електоральної підтримки показала група Рейтинг.

Лідером президентського рейтингу є В.Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять між собою П.Порошенко (16,6%) та Ю.Тимошенко (16,2%). За Ю.Бойка готові віддати свої голоси 11,3%, А.Гриценка – 7,7%, О.Ляшка – 5,6%, А.Садового – 3%, Є.Мураєва – 2,5%, І.Смешка – 2,5%. Майже по 2% набирають О.Шевченко, Р.Кошулинський та О.Вілкул.

Молодь складно залучити на свою сторону кожному кандидату. Її ідеалом міг бути Вакарчук, однак він «здався без бою». Однак феномен Зеленського – це відповідь на пошук позасистемного кандидата і пояснення цьому таке: українці не довіряють як тим, хто у владі, так і тим, хто в опозиції. Тому Зеленському найпростіше мобілізувати цю непросту групу українців.

Проте це не означає що ці «проти всіх», які підтримують Зеленського, насправді прийдуть на вибори. Молодь найбільш пасивна аудиторія, коли діло доходить до голосування.

Хто ці недовірливі? «Дві третини опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку», – йдеться в аналітиці групи Рейтинг.

Однак українці серйозно налаштовані йти на вибори: 85%  планують піти голосувати, але кожен третій (з 15 до 25%) ще не визначився. І власне за цей шмат пирога будуть битись фаворити президентської гонки, а також так звані «технічні кандидати», завдання яких є покусати рейтинги фаворитів.

Показовою є динаміка Зеленського та Порошенка, вона зростає, а показники Тимошенко на рівні грудня. При цьому молодь вірить у перемогу Зеленського, люди старшого віку – у  перемогу Порошенка і Тимошенко. Електоральні показники інших кандидатів не зазнали відчутних змін.

Однак коли діло доходить до впевненості в тому, хто переможе, то «24% опитаних вважають, що наступним президентом буде Порошенко». В свою чергу в перемогу «Тимошенко вірять 19%, В.Зеленського – 17%».

Динаміка змін буде тривати далі. Цьому можуть сприяти скандали, до прикладу, в оборонній сфері, через що може зменшити зростання рейтингу діючого президента України. Однак на Банковій раніше запевняли, що щось таки приховали й для Тимошенко. Найбільш очікуваною це може бути вже відома «справа Лазаренка».

По Зеленському можуть продовжити історію його начебто залежності від Коломойського та можливих бізнес зв’язків з Росією. Окрім цього, сама безпосередність та нестандартна поведінка Зеленського, як от «зуб даю», одразу роздувають як «велику зраду». Хоча така поведінка цілком лягає в матрицю сприйняття молоді та електорату, який є «проти всіх».

Є ще час на продовження «злиттів» та «поглинань». Вони можливі в демократичному таборі. Гриценко вже підсилився Садовим та Гнапом. Джерела повідомляють, що побідні речі можуть відбутись в таборі опозиції, а саме мова йде про Мураєва, який може знятись на користь Бойка.

Однак «злиття» зараз не означає, що подібне буде відбуватись на парламентських виборах. Там кожен буде за себе. Але вже зараз відомо, що кожен кандидат в президенти працює над збільшенням власного рейтингу, оскільки 31 березня це буде старт, вихідна і базова позиція електоральної підтримки на парламентські вибори.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email