На тлі глобальних економічних проблем 133-й Кантонський ярмарок імпорту та експорту служить маяком надії на відродження Китаю на міжнародній арені. Як одна з найбільших торгових виставок у світі, ярмарок тривалий час служив свідченням економічної потужності Китаю і платформою для глобального ділового співробітництва. Тепер, у 2023 році, значення ярмарку набуває ще важливішої ролі, оскільки він виступає як каталізатор, який допомагає вивести Китай з тіні економічної кризи, що затяглася, після пандемії.

Шлях Китаю через безпрецедентні події останніх років був відзначений стійкістю та адаптацією.

Оскільки країна робить значні кроки до відновлення, Кантонський ярмарок стає важливим засобом підтримки економічного зростання, налагодження нових торгових партнерських відносин та пожвавлення галузей у різних секторах. У міру того, як світова ділова спільнота збирається в Гуанчжоу, ярмарок служить символічною брамою до нового процвітання.

На тлі глобальної економічної нестабільності час проведення Кантонського ярмарку підходить якнайкраще.

Його значення виходить за рамки простої виставки продукції – він представляє відданість Китаю відкритій торгівлі, інноваціям та міжнародному співробітництву. Завдяки участі тисяч експонентів та покупців з усього світу ця грандіозна подія демонструє величезний потенціал для співпраці та спільного успіху.

Історія відновлення економіки Китаю, обумовлена поєднанням внутрішнього споживання, технологічних досягнень та нової уваги до сталого розвитку, досягає свого апогею саме тут.

Експоненти з різних галузей, від електроніки та машинобудування до текстилю та споживчих товарів, збираються, щоб продемонструвати свої останні інновації та вивчити нові можливості для бізнесу.

Час дивувати світ

У переповненому морі блискучих дисплеїв, новинок та переваг під час 133-го китайського ярмарку компанія Zhongshan Aouball Electric Appliances Co старанно працювала, щоб виділитися серед конкурентів за допомогою своєї нової лінійки побутової техніки.

Aouball був не єдиним експонентом, який шукає способи отримати більше замовлень на виставці. Понад 34 тисячі китайських експонентів скористалися заходом, щоб привернути увагу іноземних покупців, оскільки цього року Китай стикається з численними перешкодами на шляху стабілізації зовнішньої торгівлі.

Найбільший торговий ярмарок Китаю, який проводиться раз на півроку в Гуанчжоу, столиці провінції Гуандун, вважається важливим індикатором зовнішньої торгівлі КНР. Весняна демонстрація проходила в три етапи, залучаючи покупців з 226 країн і регіонів як розвинених, так і ринків, що розвиваються.

Останні дані, опубліковані Міністерством торгівлі, показали, що іноземні покупці активно розміщували замовлення на суму близько 21,69 млрд. доларів під час офлайн-виставок, а також експортні угоди на загальну суму 3,42 млрд. доларів, підписані через онлайн-канали.

"Обробна промисловість Китаю має безліч допоміжних ресурсів, потужний людський капітал і накопичення технічних навичок", - говорить Ван Цзянь, директор Центру досліджень міжнародного бізнесу Університету міжнародного бізнесу та економіки.

Така конкурентна перевага дозволяє китайським виробникам уникати затримок, оскільки вони не відстають від постійно змінних вимог зовнішньої торгівлі. Це є привабливою силою і сильною стійкістю зовнішньої торгівлі Китаю.

Середньострокові та довгострокові замовлення склали левову частку, оскільки майже 60 відсотків замовлень було розміщено з контрактами на 3 місяці та більше. За даними міністерства, окрім розміщення замовлень на місці, багато покупців призначали зустрічі з експонентами для польових досліджень, сподіваючись на широку співпрацю в майбутньому.

Topray Solar, виробник продуктів сонячної енергії з Шеньчженю, щодня з моменту відкриття ярмарку залучав десятки потенційних зарубіжних клієнтів на свій стенд для ділових переговорів. За словами представників компанії, вони часто робили замовлення на місці.

"Багато постійних клієнтів виявили значний інтерес до наших нових продуктів і підписали довгострокові контракти відразу і після того, як дізналися про наші нововведення", - сказав Лінь Сяофен, заступник директора відділу закордонного бізнесу компанії. Він сказав, що часто відповідав на питання щодо дострокових поставок.

Час відродження

Пандемія COVID-19 означала, що протягом останніх трьох років компанії доводилося підтримувати зв'язок із покупцями по всьому світу переважно через транскордонні платформи електронної комерції. За його словами, компанія не відставала від тенденцій у сонячній індустрії та розширювала дослідження та розробки, щоб виробляти ширший асортимент продукції вищої якості.

Ван Цзін, науковий співробітник Дослідницького інституту Банку Китаю, сказав, що оптимізація структури торгівлі Китаю, промислова модернізація та науково-технічний прогрес дозволили зовнішньоторговельним фірмам країни просунутися вгору ланцюжком створення вартості та зміцнити свої сильні сторони.

Постійна трансформація та модернізація допомогли компанії впоратися з волатильністю ринку під час пандемії. За словами Ліня, нові енергетичні продукти компанії були продані в 55 країнах, в основному на ринках, що розвиваються, оскільки швидке зростання населення в цих регіонах становить великий ринковий потенціал. 

За словами Лін, багато нових клієнтів з нетерпінням чекали на можливість особисто відвідати фабрику. Компанія передбачала це, і її виробнича лінія та дослідницький центр готові заспокоїти потенційних клієнтів та отримати більше замовлень.

Хоча відновлення світової економіки йде повільно, про що свідчать мляве зростання міжнародної торгівлі та брак міжнародних рейсів, компанії, що беруть участь у ярмарку, і закордонні покупці висловили позитивні настрої та уклали угоди під час заходу, що є добрими знаками для спільної зовнішньої торгівлі Китаю.

Проте зовнішня торгівля Китаю продемонструвала вищі, ніж очікувалося, показники та стабільно стартувала у перші чотири місяці, оскільки загальний обсяг імпорту та експорту збільшився на 5,8% у річному обчисленні, за даними Головного митного управління.

Експорт зріс на 10,6% у річному вирахуванні до 7,67 трлн юанів (1,1 трлн доларів), тоді як імпорт трохи зріс до 5,65 трлн юанів, в результаті чого загальний обсяг торгівлі досяг 13,32 трлн юанів , заявили працівники митниці. 

У Китаї помітно збільшився на 72% експорт трьох екологічно чистих продуктів – сонячних батарей, літій-іонних акумуляторів та електромобілів.

За словами офіційних осіб, нові тенденції у зовнішній торгівлі Китаю відбилися на виставці цього року, оскільки були створені нові розділи виставки, присвячені промисловій автоматизації, інтелектуальному виробництву та транспортним засобам на нових джерелах енергії.

Китай має повний галузевий ланцюжок, потужний потенціал поставок і преференційну політичну підтримку в цьому відношенні.

Dongfeng Liuzhou Motor Co, виробник автомобілів з Гуансі-Чжуанського автономного району, прибув на виставку із двома недавно розробленими електромобілями, які, за словами представників компанії, користуються великою популярністю серед іноземних покупців.

Закордонні покупці, у тому числі з автомобільних гігантів, таких як Німеччина, Японія та Австралія, все більше цінують якість китайських автомобілів, додавши, що очікується, що вартість китайського експорту автомобілів продовжуватиме зростати з більшою диверсифікацією торгових партнерів в найближчі роки.

На Кантонський ярмарок та інші торгові заходи в Китаї приходитиме більше іноземних покупців, що створить більше можливостей. Китайські компанії мають бути готові до цього. 

Глобальний вплив

Завершення Кантонського ярмарку 2023 року знаменує собою переломний момент на шляху Китаю до відновлення економіки. У міру того, як пил осідає і експоненти повертаються до своїх куточків світу, вплив ярмарку відбивається на всій економіці Китаю, залишаючи за собою слід перетворюючих результатів.

Насамперед, 133-й Кантонський ярмарок відіграв важливу роль у залученні іноземних інвестицій у Китай. Виставка стала глобальною демонстрацією потенціалу країни, спонукавши іноземні компанії задіяти її великий споживчий ринок, передові технології та виробничі можливості. Приплив капіталу, що виник в результаті, вдихнув нове життя в різні сектори, сприяючи збільшенню зайнятості, стимулюючи інновації та стимулюючи економічне зростання.

Крім того, роль ярмарку як центру торгівлі та співробітництва принесла чудові результати. Зібравши велику мережу покупців і продавців з усього світу, Кантонський ярмарок сприяв встановленню плідних ділових партнерських відносин. Завдяки обміну ідеями, досвідом та ресурсами ця співпраця викликала хвилю транскордонної торгівлі, стимулюючи експортно-орієнтовані галузі та дозволяючи китайським підприємствам розширювати свою глобальну присутність.

Цифрова трансформація ярмарку також вплинула розширення її впливу на економіку Китаю.

Використовуючи віртуальні платформи та онлайн-виставки, Кантонський ярмарок подолав географічні бар'єри, дозволивши компаніям з усього світу брати участь, спілкуватися та торгувати. Цей технологічний стрибок призвів до розширення охоплення ринку, підвищення впізнаваності китайських підприємств та розвитку нових цифрових бізнес-моделей, які сприяють економічному відродженню Китаю в епоху цифрових технологій.

Коли пил вляжеться і фінансовий вплив Кантонського ярмарку 2023 року стане очевидним. Також стане очевидним, що ярмарок вдихнув нове життя в економіку Китаю. Інвестиції, торговельні угоди та партнерські відносини, створені під час цієї визначної події, сприятимуть економічному відродженню країни на довгі роки вперед.

Print Friendly, PDF & Email