Європейський суд очікує від України скасування мораторію на продаж землі, і в іншому випадку готовий призначити перші компенсації для громадян, чиї права на продаж власного майна були порушені. Україна буде змушена виплачувати штрафи всім особам, які подали відповідні позови в ЄСПЛ у зв'язку з уже опублікованими вердиктом у справі «Зеленчук і Цицюра проти України».
Про це  «Європейській правді» розповіла начальник Управління координації виконання рішень Європейського суду з прав людини та інформування Комітету міністрів Ради Європи при Міністерстві юстиції України Аліса Пєтухова.

«Рішення ЄСПЛ для України - це не рекомендація, а вказівка. І часу не так багато, тому що наступними рішеннями ЄСПЛ, а такі будуть, буде призначена позивачам справедлива сатисфакція. А це ляже додатковим навантаженням на бюджет », - повідомила представниця Мін'юсту.

Вона зазначила, що розміри компенсацій будуть коливатися від 2 до 75 тисяч євро, в залежності від розміру ділянки і цінності землі, продаж якої була зірвана через урядову мораторію.

Читайте також: Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення

Print Friendly, PDF & Email