Україна не експортує електроенергію до Європи з 11 жовтня, всі заяви на цю тему - або фейки, або свідомі маніпуляції. Про це заявив на брифінгу 9 грудня голова Укренерго Володимир Кудрицький, повідомляє прес-служба компанії.

"Українська енергосистема є частиною європейської мережі. Коли енергосистеми з'єднані між собою так, як українська, молдавська, румунська, угорська, словацька та польська, між ними існують технічні перетікання. Це природне явище, зумовлене законами фізики. Як правило, технічні перетікання незначні. Але завжди погодинний баланс близький до нуля: скільки перетікання йде за кордон, стільки ж одразу ж повертається в Україну", - пояснив керівник Укренерго.

Він підкреслив, що Україна через перетікання нічого сусідам не віддає, в українській енергосистемі електроенергії менше не стає, але можливість технічних перетікань робить енергосистему стійкішою.

"Вся електроенергія, що генерується українськими електростанціями, залишається в Україні та споживається українськими споживачами. Деякі апелюють до платформи ENTSO-E, коли бачать там технічні перетікання та плутають їх з комерційним експортом, не розуміючи, як працює об'єднана енергосистема", - додав Кудрицький.

Глава Укренерго запевнив, що з 11 жовтня Україна не проводить аукціони щодо розподілу доступу до міждержавних ліній передачі.

Print Friendly, PDF & Email