У перспективі потік українських мігрантів в Польщу буде скорочуватися. Про це кореспонденту «ГолосUA» повідомив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

На думку Якубіна, Польща поступово стає все менш готової приймати таку кількість українців: «Думаю, що є цікавий нюанс, який залежить від того, як буде виглядати ситуація і у нас в країні, і в Польщі, що впливає на потоки мігрантів. Польща поступово стає все менш готовою приймати таку кількість українців. Я не виключаю, що буде якесь падіння припливу українців до Польщі, тим більше що знову-таки в самих країнах Європейського Союзу зараз є проблема з робочими місцями», — підкреслив політолог, додавши, що німецька економіка при цьому є певним винятком.

«Може статись, українці подумають їхати в Німеччину. Але там більше буде проблем з мовою, ніж в Польщі, і все-таки Німеччина, в контексті політики Меркель, робить поки що більший акцент на прийомі мігрантів з Сирії та Близького Сходу. У минулому році Німеччина дала тимчасове громадянство 300 тисячам вихідців з Близького Сходу. Німеччина і Франція займають перші місця в ЄС з прийому вихідців з Сирії, Африки, які, до речі, не хочуть бути в Польщі, а хочуть саме до Німеччини їхати. Вони вважають, що Польща бідна країна і Угорщина бідна. Тобто, їх шлях — це все-таки чи Австрія, яка багатша, або Німеччина, або країни Скандинавії. Але в скандинавські країни складно доїхати. Виходить, в Німеччину занадто багато бажаючих потрапити, окрім українців », — пояснив Якубін.

За словами політолога, відповідно, українцям була зручна Польща, але тепер Польща перетворюється вже не в гостинне місце: «Я не виключаю, що частина українців втратять роботу і в Польщі, і в інших країнах ЄС теж, вони повернуться на батьківщину і будуть «злим електоратом» на виборах Президента 2019 року. Вони будуть саме злим, розлюченим електоратом», — резюмував експерт.

Print Friendly, PDF & Email