Українці вважають президента України найменш корумпованою владною інституцією. Тоді ж як найбільш корумпованими, на їхню думку, є Верховна Рада та органи влади загалом. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова у лютому-березні 2023 року, оприлюднені у середу, 15 березня.

Громадяни України оцінили рівень корумпованості соціальних інститутів за шкалою від 1 до 10, де 1 – відсутність корупції, а 10 – дуже високий рівень корупції.

Корумпованість української влади загалом респонденти оцінили 6,8 балами, Верховної Ради – 6,8 балами, Кабінету Міністрів – 6,1 балами, Міністерства оборони – 5,8 балами, обласної влади своєї області – 5,7 балами, Офісу президента – 5,6 балами.

Корумпованість антикорупційних органів – НАБУ, САП, НАЗК – респонденти оцінили у 5,6 бала, місцевої влади у своєму населеному пункті – 5,4 бала.

Водночас найнижчий рівень корумпованості, на думку українців, мають громадські організації, які займаються боротьбою з корупцією, – 4,7 бала та президент України – 4,0 бала.

Разом з тим громадяни України не мають єдиної думки, яким чином змінився рівень корумпованості українського суспільства після початку війни. Зокрема, 33% вважають, що тепер рівень корупції вищий, ніж був до 24 лютого 2022 року, 30% – що він не змінився, 21% – що він став нижчим, а 17% не змогли дати оцінку змінам у цій сфері.

Print Friendly, PDF & Email