Рівень бідності в Україні зріс з 5,5% до 24,2% у 2022 році, внаслідок чого 7,1 мільйона людей опинилися за межею бідності. Про це з посиланням на звіт Світового банку у неділю, 30 квітня, пише британська газета The Guardian.

Відмічається, що між містом і селом спостерігається великий розрив і найбільш відчутні наслідки зубожіння у сільській місцевості.

"Враховуючи, що безробіття неофіційно становить 36%, а інфляція досягла 26,6% наприкінці 2022 року, в майбутньому все більше українців можуть опинитися за межею бідності", - заявив регіональний директор установи зі Східної Європи Аруп Банерджі.

Як відзначає газета, в Україні різко подорожчали їжа, паливо, послуги. Вартість деяких речей зросла на 50%.

Економіст Олена Білан розповіла, що без величезного пакету фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти, ситуація була б ще гіршою.
"Ми спостерігаємо падіння ВВП на 30% переважно тому, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція у 26% - знову ж таки, що могло бути й гірше - але зарплати людей також залишилися незмінними, а валюта знецінилася по відношенню до долара на 20%", - розповіла вона журналістам.

Експертка додала, що найбільш проблемним у цій ситуації залишається питання працевлаштування людей.

Нагадаємо, індекс споживчих настроїв в Україні у лютому зріс на 2,7 пунктів і склав 86,5 пунктів. Крім того, зросли індекси доцільності робити великі закупівлі, очікуваних змін матеріального становища та очікуваного розвитку економіки.

Print Friendly, PDF & Email