39% великих польських фірм працевлаштовує робітників з України, а ще 29% мають намір шукати такі кадри протягом найближчих 12 місяців. Про це йдеться в звіті «Барометр трудової імміграції» Personal Service, передає Радіо Польща.

За словами президента Personal Service Кшиштофа Інгльота, сьогодні в Польщі працює один мільйон громадян України, а залучає їх сюди насамперед географічна близькість, незначний мовний бар’єр і високі заробітки.

«Польща і надалі, а також все частіше називається українцями пріоритетною країною для приїзду. Для мене стали приємною несподіванкою 5 млрд злотих, які українці в минулому році витратили в Польщі — це формує наш роздрібний попит. Також мене здивувало, що понад 60% українців здатні прожити у нас за 500 злотих на місяць «, — зазначив глава компанії.

Головний економіст організації Pracodawcy RP Лукаш Козловський додав, що працевлаштування іноземців стало необхідністю для польських підприємств, з огляду на велику нестачу працівників.

«Використання інших методів, як, наприклад, збільшення заробітної плати або пропозиції працівникам додаткових годин роботи, вже не вистачає. Все частіше доводиться користуватися можливістю працевлаштування іноземців. Це свого роду компенсація нестачі польських працівників на нашому ринку, що дозволяє фірмам розвиватися, незважаючи на негативні демографічні тенденції, згідно з якими число людей, які можуть виконувати роботу, поступово зменшується «, — зазначив Козловський.

За даними дослідження, найчастіше робітники з України отримують роботу на низьких посадах. Це випливає з спрощеної процедури працевлаштування, що дозволяє іноземцям з шести країн, в тому числі з України, можливість легально працювати протягом 6 місяців в році.

Як повідомлялося, близько 62% українських трудових мігрантів планують працювати в Польщі, 11% з яких розраховують залишитися там назавжди. За прогнозами Національного банку Польщі, до кінця 2020 року на польський ринок праці буде перебувати 200-300 тис. українців щорічно.

У той же час за оцінкою НБУ, трудова міграція з України буде залишатися високою ще 2-3 роки і почне знижуватися в середньостроковій перспективі. Раніше міністр з питань гуманітарної допомоги та біженців Польщі Беата Кемпа заявила, що в країні є близько 2 млн українських іммігрантів.

Print Friendly, PDF & Email