Українські сапери вже декілька тижнів активно розміновують території перед можливим контрнаступом. Про це у п'ятницю, 2 червня пише The Washington Post.

Видання відзначає, що уздовж лінії фронту встановлено тисячі мін, що значно ускладнює звільнення окупованої території.

"Українським військам тепер потрібно пройти через ці лінії, не сповістивши про це росіян, які помітять, якщо заїде важка техніка бо пролунають вибухи. Це означає, що сапери повинні виходити в поля і непомітно знімати міни. Вони роблять це вручну. Вночі", - повідомляє видання.

Газета не пише де саме відбувається активне розмінування територій. Однак відзначає, що сапери для розмінування використовують спеціально модифіковані машини на базі відомого німецького бойового танка Leopard 2 і машини радянської розробки − УР-77 "Метеорит".

Українські сапери пояснили виданню, що Росія встановлює міни за схемою: одна лінія протитанкових мін, лінія протипіхотних мін разом з мінами-пастками, а потім ще одна лінія протитанкових мін. Вони ж акцентували, що знаходити протипіхотні міни найважче.

"Українцям доведеться пробити ці укріплення, щоб відвоювати територію і витіснити росіян. А це своєю чергою вимагає спеціальної підготовки та обладнання, а також ретельної розвідки, щоб знайти слабкі місця окупантів", - пише WP.

Газета припускає, що ймовірно все це і є причинами, чому довгоочікуваний контрнаступ досі не розпочався.

Print Friendly, PDF & Email