Вітчизняний оборонний сектор отримає доступ до масштабних європейських програм та грантового фінансування загальним обсягом 300 мільйонів євро. Про це в середу, 15 липня, повідомив у своєму Telegram-каналі міністр оборони України Михайло Федоров.
Цього тижня під час профільного Форуму оборонної промисловості представники України та Єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс уклали дві стратегічні угоди. Ці документи дозволять українським підприємствам залучати європейські гранти як для проведення наукових досліджень, так і для розширення ліній випуску зброї.
“Ці угоди відкривають можливості для масштабування українських оборонних розробок, залучення грантів і підтримки стартапів. Спільні R&D – це можливість для України і ЄС разом створювати нові оборонні технології та інтегрувати наші оборонні індустрії”
Урядовець підкреслив, що сьогодні наша держава виступає повноцінним партнером, який не лише переймає іноземний досвід, а й самостійно створює передові підходи для ведення сучасної війни. Крім того, виділені кошти розподілять між збільшенням промислових потужностей та фінансуванням технологічних інновацій.
“Програма BraveTech EU в межах EDF, яка стала першою спільною програмою з розвитку оборонних інновацій, набирає обертів – і вже включає європейську ініціативу DefTech Forges та спеціальну грантову програму Brave1 для українських оборонних компаній. Наступний етап – гранти для українських та компаній країн ЄС у межах Ukraine Support Instrument”





























