Навчання українських льотчиків управлінню американськими винищувачами F-16 може тривати від трьох до дев'яти місяців. Про це у середу, 13 вересня пише Breaking Defense з посиланням на главу Повітряної національної гвардії США генерал-лейтенанта Майкла Ло.

За словами американського військового, українці навчатимуться на базі Національної гвардії ВПС США в Тусоні. На його думку, найбільш здібні та ті, що добре володіють англійською мовою зможуть освоїти американські винищувачі за декілька місяців.

"Для тих, хто нині є досвідченим льотчиком-винищувачем, здійснює щоденні бойові вильоти, захищає свою батьківщину, - я думаю, три місяці - це абсолютно реально", - сказав генерал-лейтенант.

При цьому генерал-лейтенант зазначив, що українці не зможуть застосовувати F-16 на полі бою одразу після закінчення навчання.

"Спочатку вони вирушать до Європи, де командування оцінить рівень їхньої готовності. Крім того, потрібно організувати логістичну підтримку і навчити фахівців з техобслуговування", - зазначив Ло.

Україна домовилася про постачання до 60 винищувачів F-16, але потрібно ще 100 таких машин, щоб покласти край домінуванню Росії у повітрі, вважає президент Володимир Зеленський.

Print Friendly, PDF & Email