Про це у середу в ході круглого столу в Укрінформі з нагоди виходу у світ монографії “Українське диво. Від депресії до соціального оптимізму” сказав один із авторів книги – професор кафедри публічної політики та політичної аналітики НАДУ при Президентові України Едуард Афонін.
“Дані Інституту соціології засвідчили, що вперше українське суспільство перетнуло нульову позначку та рушило у позитивну зону. Вперше з 1992 року Україна позитивно налаштувалася у ставленні до життя. Питання “чому?” є дискусійним. На мою думку, тому що ми (понад 50% українців) розпрощалися з патерналізмом, тобто покладанням на державу, політиків, а переносимо відповідальність на себе”, – сказав Афонін.
Ще один автор монографії – професор, провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України Андрій Мартинов – також вважає, що в Україні спостерігається зміна у настроях у бік до позитивного.
“У період 2014-2018 років в Україні спостерігають певні зрушення на індивідуальному та на суспільному рівнях, існує тенденція щодо прориву від депресивних настроїв до оптимістичних. У монографії робиться наголос на важливості позитивного мислення в сучасну інформаційну епоху, розкриваються витоки та коріння соціального оптимізму та виокремлюються нові колективні смисли, що стають підґрунтям нової смислової творчості. На основі узагальнених отриманих даних та закономірно очікуваних стрибкоподібних якісних змін у суспільній свідомості сформульовано оптимістичний прогноз найближчого розвитку України. Інформаційний та персональний позитив дозволяє реалізовувати будь-яку справу”, – сказав Мартинов.
Також автори стверджують, що період 2019–2021 років може стати часом справжнього Українського дива.
Книга “Українське диво. Від депресії до соціального оптимізму” побачила світ за ініціативи видавничого дому «Києво-Могилянська академія» та незабаром з’явиться на полицях книгарень.
За матеріалами Укрінформ