27 січня Україна провела розрахунки за єврооблігаціями на суму 1,25 млрд євро з дохідністю 4,375% та з погашенням у 2030 році, повідомили в Мінфіні.

Єврооблігації знаходяться в лістингу на біржі Euronext Dublin. Вони в основному були розміщені серед фондів, що управляють активами (85%), хедж фондів (7%) та пенсійних і страхових фондів (6%), тоді як частка банків склала 2%.

«Інвестори зі Сполученого Королівства, Сполучених Штатів та країн Європейського Союзу купили більшу частину випуску при первинному розміщенні, їх частки склали 42%, 34% та 19% відповідно. Інвестори з Азії та країн Близького Сходу купили 5% випуску», — йдеться в повідомленні.

Кошти від розміщення нових єврооблігацій були перераховані на рахунки Державної казначейської служби України та будуть використані для фінансування державного бюджету, додали в Мінфіні.

Як відомо, 22 січня Міністерство фінансів України оголосило про розміщення 10-річних єврооблігацій на €1,25 млрд. Попит перевищив пропозицію більш ніж у п’ять разів (€7 млрд проти €1,25 млрд). Це дозволило Мінфіну знизити ставку з очікуваних 5% до 4,375%, що є рекордом для українських держоблігацій.

Print Friendly, PDF & Email