Міністерство охорони здоров’я України та Світовий банк підписали угоду про надання додаткового фінансування у розмірі 444 мільйонів доларів для реалізації програми «Трансформація охорони здоров’я шляхом реформи та інвестицій в ефективність» (THRIVE). Про це у п’ятницю, 3 липня, повідомила пресслужба МОЗ.
Домовленості про розширення програми були фіналізовані у межах Конференції з питань відновлення України (URC2026). Завдяки цій новій угоді загальний бюджет ініціативи THRIVE зріс майже до 900 мільйонів доларів.
Фінансування проєкту відбувається за значної підтримки міжнародних партнерів України:
Уряд Японії є ключовим донором, чий фінансовий внесок забезпечує понад три чверті від загального обсягу програми THRIVE.
У профільному міністерстві наголосили, що залучені кошти дозволять продовжити ключові реформи у медичній сфері, підвищити ефективність використання державних ресурсів, а також суттєво розширити доступ громадян до якісних медичних послуг. Зокрема, фінансовий ресурс спрямують на вдосконалення програми медичних гарантій, розвиток стратегічних закупівель та посилення загальної спроможності українських лікарень.




























