При Міністерстві оборони України працюватимуть два агентства, аналогічні NSPA: одне — «Агентство оборонних закупівель» — займатиметься всім, що стосується озброєння, друге — тиловими речами — закупівлями амуніції, палива, харчування, питаннями логістики тощо, за прозорими західними стандартами. Про це у четвер, 28 липня, заявив Міністр оборони України Олексій Рєзніков в інтерв’ю LB.ua.

За словами міністра, «Агентство оборонних закупівель» працюватиме на зразок натівської логістичної організації NSPA (NATO Support and Procurement Agency), щоб зробити закупівлю зброї для України прозорою та унеможливити корупцію.

«Це прозорий механізм, зрозумілий для наших партнерів, для бізнесу, для виробників. Це такий своєрідний «Amazon» тільки з товарами мілітарного призначення», — пояснив міністр.

Глава Міноборони зазначив, що робота зі створення Агентства розпочалася наприкінці січня і мала закінчитися в березні. Але через повномасштабне вторгнення Росії завершення процедур було відкладено.

Резніков зазначив, що кілька тижнів тому Агентство офіційно зареєстрували, після чого розпочнеться розгортання його роботи.

«Таким чином, ми здійснюємо інтеграцію в НАТО де-факто, про що я також неодноразово говорив», — сказав Резніков.

Міністр додав, що роботу Агентства оборонних закупівель зможе патронувати та за необхідності долучатися до аудиту Defense Reform Advisory Board, міжнародна дорадча група найвищого рівня, до складу якої входять представники країн-членів НАТО.

Нагадаємо, Польща та Литва заявили, що готові докласти зусиль для старту переговорів щодо вступу України до НАТО.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email