Цьогоріч стрічка стала єдиним кандидатом, який подався на розгляд Комітету, повідомляє пресслужба Держкіно.

“Для нас це важливий етап реалізації нашого фільму. Головна ціль, щоб кіно побачили, як в Україні, так і за її межами. За допомогою мандату Українського Оскарівського Комітету у нас з’являється додаткова можливість вийти на Північноамериканський майданчик з нашим проєктом. І ми зробимо все з нашого боку, щоби бути гідним представником культурної дипломатії України в світі”, – прокоментував Алієв.

Як зазначається, “Додому” – повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Головні ролі у стрічці виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов. Продюсером стрічки є Володимир Яценко (“Дике поле”).

Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній програмі “Особливий погляд” Каннського міжнародного кінофестивалю. В Україні фільм було вперше показано у межах міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, де “Додому” виборов Ґран-прі – “Золотого дюка”, який присуджується за результатами глядацького голосування. Фільм створений за підтримки Міністерства культури України.

Номінанти на премію “Оскар” будуть оголошені 13 січня 2020 року. Церемонія нагородження пройде у Лос-Анджелесі 9 лютого 2020 року.

Print Friendly, PDF & Email