Глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв повідомив, що Україна видворить 13 російських дипломатів на достатньо високому рівні, а саме: першого, другого секретаря посольств.

«Наскільки мені відомо, Україна висилає достатньо серйозних дипломатів, на рівні першого, другого секретаря (посольства – Ред.), тобто не технічний персонал. Вони вже до завтра мають залишити територію України, їм дали 48 годин. Я вважаю, що цим кроком ми показуємо єдність з європейською спільнотою», – заявив Ар’єв.

За його словами, під час прийняття рішення про висилку російських дипломатів на Україну з боку партнерів не чинилось жодного тиску. Водночас він повідомив, що РФ має право прислати 13 інших осіб, замість висланих дипломатів.

«У даному разі вони мають право надсилати когось на заміну. Українська сторона, звичайно, буде розглядати, але наш рівень дипломатичних відносин після того, як Україна відмовилася приймати посла РФ, перебуває на найнижчому рівні», – наголосив глава української делегації в ПАРЄ.

Нагадаємо, 26 березня 2018 року Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів через солідарність з Великою Британією щодо отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новичок» колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері. Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Росія може вислати українських дипломатів у відповідь на видворення російських дипломатів з України.

Print Friendly, PDF & Email