Розмови про вступ до Північноатлантичного альянсу в обмін на відмову від територій неприйнятні, наголосили в МЗС України.

Україна вважає неприйнятними розмови про можливе прийняття її в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій на користь Росії. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у Facebook 15 серпня.

"Розмови про вступ України в НАТО в обмін на відмову від частини українських територій є абсолютно неприйнятними. Завжди виходили з того, що Альянс, як і Україна, територіями не торгують.

Свідома чи несвідома участь посадовців НАТО у формуванні наративу про можливість відмови України від своїх територій грає на руку Росії. Натомість, в інтересах євроатлантичної безпеки обговорювати шляхи пришвидшення перемоги України та набуття нею повноправного членства в НАТО", - заявив він.

Речник МЗС додав, що українські дипломати налаштовані на подальше плідне співробітництво із Секретаріатом НАТО задля досягнення цих цілей.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що подібні заяви, це спроби зберегти світовий порядок і встановити "поганий мир". Він зауважив, що Росія надалі не відмовиться від перенесення війни на інші покоління.

"Очевидно, що, якщо Путін не зазнає нищівної поразки, політичний режим у Росії не зміниться, а воєнні злочинці не понесуть покарання, війна обов’язково повернеться зі збільшеними апетитами Росії", - написав він у Twitter.

Подоляк вважає, що спроби зберегти світовий порядок і встановити "поганий мир" через тріумф Путіна не принесуть світу мир, але принесуть і ганьбу, і війну.

Print Friendly, PDF & Email