Про це в коментарі для сайту EconomistUA заявив експерт-міжнародник Андрій Бузаров.
«Звичайно, відкриття ринку землі в Україні неминуче, але це рішення не повинно бути прийнятим тільки заради того, аби відкрити ринок. Земля – це останній ресурс, який залишився суцільно у власності держави та, відповідно, народу. Якщо приймати рішення про продаж землі, то цей крок повинен бути зроблений тільки тоді, коли країна буде до цього готова: розроблений новий земельний кадастр, проведений чіткий та комплексний земельний аудит, підготовлене законодавство, яке буде гарантувати придбання землі українськими фізичними та юридичними особами», — вважає експерт.
Також Бузаров зазначив, що гроші від продажу повинні бути використані на розвиток країни.
«Надважливо правильно розпорядитись отриманими від продажу землі коштами. Якщо просто віддати ці гроші МВФ – то краще взагалі нічого не відкривати. Потрібно мати чіький план інвестування цих коштів у розвиток країни, у розвиток майбутніх поколінь», — додав експерт.
Також Бузаров прокоментував позиції різних політичних сил щодо питання відкриття ринку землі.
«Політична партія «Слуга Народу» та Президент Зеленський виступають за відкриття ринку землі та ставлять план зробити це вже в цьому році. На думку співголови «Опозиційної платформи «За життя» Юрія Бойко, існує велика ймовірність приходу на ринок великих іноземний кампаній (або кампаній, беніфіціарами яких є іноземці), та тотальної скупки українських земель. Вітчизняні аграрії не зможуть бути конкурентними на цьому ринку через гострий брак вільних коштів на покупку та нездатністю банківської системи (або держави) прокредитувати придання землі», зазначив Бузаров.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити законопроєкт про оборот земель до 1 жовтня, а Верховній Раді дав завдання скасувати земельний мораторій до 1 грудня поточного року.

Print Friendly, PDF & Email