Франція та Італія ухвалили заявку України на постачання системи протиповітряної оборони Mamba (SAMP/T). Про це 13 грудня повідомила газета Challenges.

За інформацією видання, останні труднощі, які заважали постачанню в Україну, вирішені.

"Франція та Італія нададуть Україні запрошені засоби протиповітряної оборони... Це дуже наполегливе прохання президента (Володимира) Зеленського, і італійці підтвердили нам, що готові її виконати. Таким чином, ми можемо задовольнити їхні потреби", - цитує газета слова посла Франції в Україні Етьєна де Понсена.

Зазначається, що Париж одразу позитивно відреагував на можливість постачання систем ППО Києву, довше обговорювалося питання у Римі.

"Таким чином, SAMP/T приєднається до вже поставлених до Києва ЗРК: німецького IRIS-T, норвезького NASAMS (поставленого США), італійського Aspide (поставленого Іспанією) та французького Crotale", - пише Challenges.
Франко-італійська ЗРК Mamba призначена для захисту поля бою та важливих тактичних об'єктів (таких як аеропорти та морські порти) від усіх видів загроз з повітря, включаючи крилаті ракети, пілотовані та безпілотні апарати і тактичні балістичні ракети класу дальності 600 км.

Система розроблена для використання в умовах екстремальних перешкод та засобів радіоелектронної протидії.

Print Friendly, PDF & Email