Українська сторона очікує, що місія ООН на Донбасі складатиметься із не менше 20 тисяч миротворців. Про це повідомив представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (ТКГ) по врегулюванню ситуації на сході України Олександр Моцик, повідомляє «Український кризовий медіацентр«.

Також, за словами представника України у ТКГ, також розраховують у складі місії на 5 тисяч поліцейського персоналу і декількох тисяч цивільного адміністративного персоналу у перехідному періоді. Крім того, позиція України в тому, що миротворці мають бути розміщені на всій окупованій території, включно з лінією зіткнення.

До того ж, миротворці повинні мати право негайно отримувати доступ до стратегічних об’єктів та всіх місць розміщення озброєння.

Що стосується країн-контриб’юторів, то пропонується надати лідерство нейтральним європейським країнам, зокрема, Фінляндії, Швеції і Австрії.

«Якщо до місії приєднаються Білорусь і Казахстан, які є учасниками Ташкентського договору, то до складу місії необхідно включити країни-члени НАТО, наприклад Іспанію, а також сусідів Україні — Польщу та країни Балтики, які добре розуміють реальну ситуацію», — додав Моцик.

Він додав, що наразі переговори з Росією зайшли фактично у глухий кут — вона не готова йти на компроміси щодо формату місії миротворців. Таким чином впровадження її найближчим часом є нереалістичним. Зокрема, РФ виступає за розміщення миротворців вздовж лінії розмежування та для охорони спостерігачів ОБСЄ.

«Такий підхід однозначно призвів би до замороження конфлікту на довгі роки…Наше бачення — миротворча місія має призвести до відновлення територіальної цілісності України і української влади на Донбасі», — сказав Моцик.

Print Friendly, PDF & Email