ВПС Німеччини вже дали "зелене світло" на постачання ракет Taurus для потреб ЗСУ, стверджують джерела.
Уряд Німеччини може найближчим часом оголосити про постачання далекобійних крилатих ракет Taurus для України і обговорює це питання із США. Таку інформацію оприлюднило видання T-online з посиланням на джерела у четвер, 10 серпня.

За інформацією з партійних кіл уряду, ВПС Німеччини вже дали "зелене світло" на постачання ракет Taurus Україні і це є "неминучим".

Минулого тижня відомство канцлера Олафа Шольца отримало від Бундесверу презентацію, в якій коротко викладалися найважливіші факти про Taurus: її наявність у армії, ризики і ефективність.

Це може призвести до подвійного постачання крилатих ракет Taurus і американських ракет ATACMS. Як підтвердили кілька соціал-демократів, узгоджений підхід, особливо зі США, є необхідною умовою для того, щоб канцлер погодився на постачання нових систем озброєнь для України, – йдется у повідомленні.

Крилата ракета Taurus запускається з винищувача та може доставляти 400-кілограмову боєголовку на понад 500 кілометрів. Ракета вважається ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери або склади боєприпасів. Taurus є німецьким аналогом британської Storm Shadow.

У травні стало відомо, що Україна попросила у Німеччини ракети Taurus. Це питання обговорювали президент України Володимир Зеленський і канцлер ФРГ Олаф Шольц.

Print Friendly, PDF & Email