Україна не причетна до "атаки дронів" на Кремль і не стала б витрачати час на подібну операцію. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в інтерв'ю РБК-Україна, яке було опубліковане 8 травня.

"Є офіційна позиція України, офіційних посадових осіб: ні, не причетні і в цьому немає потреби. Тому що заходи українських Сил безпеки та оборони спрямовані на деокупацію, визволення українських територій і на знешкодження військових об'єктів супротивника", - зазначив він.

Представник ГУР вважає, що витрачати час та зусилля на подібну операцію, яка потребує серйозного планування і використання серйозних ресурсів, було б дивним.

"Точно цю подію не можна трактувати як замах на Путіна, як це подала російська пропаганда дуже швидко і дуже оперативно", - наголосив Юсов.

За його словами, ситуація свідчить про внутрішньоросійське протистояння і делегітимізацію режиму президента РФ Володимира Путіна.

"Що це було? Це могли бути різні сценарії - від активності місцевих сил спротиву до розборок між "вежами" Кремля. Тому що в будь-якому випадку, якщо це трактувати як внутрішньоросійське протистояння (а таким воно і є), то це така подія, яка працює на делегітимізацію режиму Путіна і показує, що він не контролює ситуацію", - вказав представник розвідки.

Він також не відкидає версію Інституту вивчення війни, що Кремль влаштував провокацію з метою створення умов перед наступною хвилею мобілізації.

"Це ймовірно. Але коли ми говоримо про Кремль, потрібно пам'ятати, що в нього є різні "вежі" і в них живуть різні люди, часто з різними, а іноді навіть з протилежними інтересами. Тому мешканці певних "веж" цілком могли бути до цього причетними", - підсумував Юсов.

Print Friendly, PDF & Email