Ключовою стратегією для прискореного зростання економіки України повинна стати активна імміграційна політика, спрямована на селективний приплив трудових ресурсів і їх капіталів.

Про це пише в своїй статті для Дзеркала тижня Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук.

«Україна, щоб розвивати економіку більш високими темпами, потрібно залучати мінімум 15 чол. на 1000 жителів, а це близько 640 тис. чол. на рік. Залучаючи менше, ми постійно будемо мати негативне сальдо економічно активного населення країни », – відзначає автор.

У статті наводяться цифри Євростату про залучених мігрантів в ЄС (шляхом видачі нових ВНЖ) в 2015 році: кожна країна з ЄС-15 привернула в середньому 126 тис. Чол., А Польща – 541 тис. Україна ж в 2015-му видала всього близько 20 тис. ВНЖ, тобто в шість разів менше, ніж ЄС-15, і майже в 30 разів менше, ніж Польща.

Автор нагадує, що завдяки активним заходам Польщі вдалося за рахунок українців відновити зростання працездатного населення у віці від 15 до 70 років. За 2009-2016 рр. воно збільшилося майже на мільйон (до 30,6 млн чол.). А в Україні за цей час, навпаки, знизилося на 6 млн, до 28,9 млн чол. (За даними Держстату).

Польща приваблює більше іммігрантів, ніж конкуренти, і росте швидше конкурентів. «Тому не дивно, що економіка Польщі теж зростає швидше: за 2012-2016 рр. середньорічний приріст її ВВП становив 2,56%, а в країнах ОЕСР – 1,80 і в ЄС-28 – 1,12%. У 2017 р очікується прискорення зростання ВВП Польщі до 3,5% (в Україні – всього на 2%) », – йдеться в матеріалі.

Автор наводить кілька стратегій для залучення іммігрантів і повернення трудових мігрантів в Україну, які були використані різними країнами.

«Мотивація, відбір і утримання – ключові тактики в стратегії залучення іммігрантів. Розвиненим країнам довелося розробити складну систему контролю відбору необхідних трудових ресурсів з бідніших країн, і на це потрібні значні фінансові кошти для забезпечення національної та економічної безпеки », – йдеться в матеріалі.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email