Військове командування України поки що не визначилося зі стратегією контрнаступу, яке заплановане на травень, але має два варіанти. Про це у середу, 15 березня, повідомляє Politico з посиланням на неназваних високопосадовців США.

Наголошується, що перший сценарій – просуватися на південь через Херсон до Криму, і другий – рухатися на схід зі своєї північної позиції, а потім на південь, перерізаючи російський сухопутний коридор.

При цьому перший варіант називають нереалістичним, оскільки Росія окопалася у своїй обороні на східному березі річки Дніпро, а Україна не має живої сили для успішної десантної операції такого роду. Другий варіант вірогідніший, кажуть чиновники.

Видання зазначає, що зараз США зосереджені на допомозі Києву з підготовкою до контрнаступу. В Україну прямують сотні західних танків та бронемашин, снаряди, спецтехніка для будівництва мостів – все, що потрібно для контрнаступу. Крім цього, нещодавно завершилися п'ятитижневі навчання 600 бійців ЗСУ, які покращили навички стрілянини, медицини, а також управління бойовими машинами Bradley та бронетранспортерами Stryker американського виробництва. Наразі навчання проходить друга партія військових.

Також видання зазначає, що за зачиненими дверима офіційні особи США наполягають на тому, щоб Київ економив артилерійські боєзапаси, проте серед чиновників все ж таки панує думка, що не треба говорити Україні, як їй воювати.

Print Friendly, PDF & Email