Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і його австралійський колега Пітер Даттон домовилися розробити спільну програму системної взаємодії по боротьбі з тероризмом і кіберзлочинністю. Такої згоди сторони дійшли під час робочого візиту Авакова до Австралії, передає УНН.

«Сьогодні світ має загальні загрози — тероризм у всіх його проявах і кібератаки. Через гібридну війну з РФ для України істотно важливо посилити присутність, в першу чергу, з точки зору протидії та захисту від кіберзагроз», — заявив Арсен Аваков.

Міністр також нагадав, що Україна та Австралія вже провели дві досить вдалі спільні операції. Однак тепер сторони хотіли б, щоб співпраця мала системний характер. 

Через два дні Аваков відвідає Кіберцентр Інтерполу в Сінгапурі, де Україна хоче суттєво посилити свою присутність. «Ми дуже ґрунтовно працюємо в цьому питанні з нашими колегами з США і Великобританії. Найбільші з них — це спецоперація Avalanche, яка була по всьому світу, з виявлення банківських шахраїв, і наша спільна міжнародна група з протидії вірусу Non Petya, який, як я знаю, зачепив і Австралію», – зазначив міністр внутрішніх справ України.

Пітер Даттон, у свою чергу, сказав, що Австралію хвилює вплив Китаю і Росії щодо кіберзагроз. Австралія вже виробила певні стандарти, спрямовані на протидію цим атакам, захист критичної інфраструктури і масштабних міжнародних капіталів.

«Ми входимо в об’єднання з Канадою, США, Новою Зеландією і Великобританією, але ми також зацікавлені виходити за межі цього союзу в контексті розвідувальних даних. Тому тут ми можемо розглянути проект спільної заяви», – заявив австралійський міністр.

Окрім питань кібербезпеки сторони розглядали взаємне визнання водійських посвідчень та інших ID-документів, а також залучення допомоги від уряду Австралії для забезпечення психологічної та фізіологічної реабілітації постраждалих в ході АТО/ООС військовослужбовців і поліцейських.

Print Friendly, PDF & Email