Україна готує заходи щодо обов’язкової евакуації громадян із Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. Про це заявила віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час всеукраїнського телемарафону у п’ятницю, 26 серпня.

«У черзі на обов’язкову евакуацію — Харківщина, Запоріжжя, включаючи Миколаївську область. Я не говорю про весь регіон, але частини цих регіонів потребуватимуть евакуації, ми також до неї готуємося», — розповіла чиновниця.

За її словами, з початку серпня з Донецької області за обов’язковою евакуацією виїхали понад 10 тисяч осіб, третина з яких становили діти, а понад тисяча – маломобільні.

Міністр зазначила, що формально відмов від евакуації поки що немає, проте жителі Донбасу вагаються щодо виїзду з області.

У відповідь на ці сумніви Верещук запевнила, що держава абсолютно безкоштовно забезпечить транспортування, проживання, харчування, медичні послуги – все необхідне для зимівлі.

«Є матеріальна підтримка. Якщо це обов’язкова евакуація, то 2200 на кожну особу одразу після прибуття поїзда, а також по 2000 на кожну дорослу особу, 3000 на кожну дитину або людину з інвалідністю. Кожен отримає необхідний мінімум, враховуючи, їжа буде безкоштовною», – підсумувала Верещук.

Print Friendly, PDF & Email