"Зернова ініціатива" дозволила українській державі відправити в інші країни щонайменше 600 суден із агропродукцією.
Україна змогла експортувати за допомогою "зернової ініціативи" 16 млн тонн сільськогосподарської продукції. Зокрема, 600 суден вийшли із українських портів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства у понеділок, 2 січня.

"Уже близько 600 суден вийшли з українських портів. Експортовано 16 млн тонн с/г продукції. Але потенціал реалізований не повністю через небажання країни-агресора активно інспектувати суд у Босфорі", - зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Сьогодні обсяг проходу суден у три-чотири рази менший за здатність інфраструктури трьох великих портів Одеси. У зв'язку з цим тривають переговори на високому державному рівні, передусім з нашими партнерами - ООН та Туреччиною - щодо вирішення цієї ситуації.

За словами урядовця, це дозволить вчасно отримати необхідне продовольство іншим країнам. Це також здешевить логістику, а отже, українські фермери отримають вищу ціну, у них буде більше можливостей, аби встигнути вчасно все посіяти навесні.

Print Friendly, PDF & Email