Відеоконференція між віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом та представниками п'яти країн Центральної Європи з імпорту сільськогосподарських товарів з України завершилася без домовленостей, повідомляє RMF FM.

Переговори з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією продовжаться завтра на рівні міністрів сільського господарства.

Як з'ясувала брюссельська кореспондентка радіостанції, з боку Єврокомісії є готовність на поступки. Зокрема, європейські чиновники готові розширити список товарів, на які поширюватиметься заборона імпорту з України.

"Прогрес є, і переговори рухаються у правильному напрямку", – повідомив один із учасників зустрічі.

Поки що Єврокомісія погодилася лише на заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника. Наразі ходять неофіційні розмови про те, що вона буде готова додати до списку обмежень інші продукти зі списку, представленого міністрами сільського господарства п'яти країн у п'ятницю, такі як яйця та м'ясо птиці.

Міністри сільського господарства Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини у листі до Єврокомісії, надісланому у п'ятницю, заявляють, що хочуть додатково включити до цього списку соняшникову олію, борошно, мед, цукор, м'які фрукти, яйця, м'ясо, молоко та молочні продукти.

Print Friendly, PDF & Email