Україна житиме в умовах регулярних відключень електроенергії як мінімум до кінця березня. Про це у понеділок, 21 листопада, заявив СЕО постачальника енергоресурсів YASNO Сергій Коваленко у Facebook.

"Сьогодні знову маємо різні відключення: починали зі стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від Укренерго та відключаємось і екстрено. Максимальні обмеження за сьогодні - 391 МВт, відключено понад 953 тисячі клієнтів.

Енергетики, незважаючи на погану погоду, зараз максимально намагаються завершити відновлення ще більших холодів. І хоча зараз відключень поменшало, я хочу, щоб усі розуміли: швидше за все, жити в режимі відключень українцям доведеться як мінімум до кінця березня", - написав він.

Він також зазначив, що передбачити події складно, але пояснив, що далі можна розглядати кілька сценаріїв в енергосфері України.

"Якщо нових атак на енергомережу не буде, то за нинішніх умов генерації електроенергії дефіцит потужності може бути рівномірно розподілений по всій країні. Це означає, що відключення будуть скрізь, але менш тривалими", - сказав він.

Коваленко припустив, що якщо нових атак не буде і буде повернено попередній рівень генерації, то можна буде відмовитись від відключень взагалі.

У той же час він не виключав негативного сценарію розвитку подій.

"У тому випадку, якщо мережу сильно пошкодять внаслідок атак, доведеться задіяти не лише погодинні стабілізаційні відключення, а й екстрені, за яких "світла може не бути дуже тривалим часом", - визнав Коваленко.

"Мені здається, слід бути готовими до різних варіантів, навіть до гірших. Запасіться теплим одягом, ковдрами, продумайте варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення. Краще зараз це зробити, ніж потім скаржитися та звинувачувати когось. Тим паче, всі ми знаємо, хто винен насправді. Я впевнений, що ми впораємося!", - додав він.

Print Friendly, PDF & Email