Світ знову стикатиметься з глобальними епідеміями, якщо не засвоїть три головні уроки, вважають у ВООЗ.
Завершення пандемії COVID-19 слід очікувати у 2023 році. Про це у понеділок, 13 березня, заявив голова організації Тедрос Аданом Гебрейєсус при врученні йому медалі Томаса Френсіса-молодшого за внесок у охорону здоров'я.

Він зазначив, що ситуація покращується і щотижнева кількість зареєстрованих смертей від цієї інфекції нижча, ніж на початку 2020 року, коли Всесвітня організація вперше визнала те, що відбувається, пандемією.

Водночас він зазначив, що пандемія має стати уроком для всього людства. І тільки зробивши три основні висновки, люди зможуть протистояти новим схожим викликам, які, на думку Гебреєсуса, можуть виникнути найближчим часом.

Зокрема, він закликав пам'ятати про важливість громадської охорони здоров'я. Він же зазначив, що ряд бідніших країн краще впоралися з пандемією, ніж багаті країни, оскільки в них була добре налагоджена система охорони здоров'я.

"Наприклад, просте мистецтво відстеження контактів. Багато багатих країн розучилися проводити це, а в найбідніших частинах світу збереглася "м'язова пам'ять" через досвід боротьби зі спалахами інфекцій", - сказав глава ВООЗ.

Також він наголосив на важливості науки. І наголосив, що завдяки новітнім знанням людству вдалося розробити вакцини від хвороби. Він також зазначив, що багато країн політизували такі елементарні питання, як носіння масок, карантин та вакцинацію, що, на думку Гебреєсуса, йде в розріз із науковими знаннями.

Зрештою, він закликав країни співпрацювати і зазначив, що багато держав не бажали об'єднувати зусилля з іншими в протистоянні вірусу.

"Замість послідовних і злагоджених глобальних заходів у відповідь пандемія була відзначена хаотичним поєднанням заходів у відповідь", - підкреслив він.

Print Friendly, PDF & Email