В Україні закінчився так званий пільговий режим розмитнення. Нерозмитненими залишилися 263 тисячі автомобілів з європейськими номерами. Тим самим їх власники порушують терміни тимчасового ввезення та транзиту. Про це повідомляє Глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, передає УНІАН.

За її словами, частина власників таких авто не можуть їх розмитнити через банальну нестачу коштів.

«Мені здається, що 10% цих громадян - люди, які перебувають в складному фінансовому становищі і не змогли знайти кошти для розмитнення. Я зустрічалася з такими людьми. Це люди, у яких багато дітей і яким продали авто за 300 євро, які за всіма технічними характеристиками навіть автомобілем не варто називати ...Для них сплата 1000 або 1500 євро для оформлення цього авто для проходження митних формальностей була не під силу », - розповіла вона.

Чиновниця зізналася, що не знає, як можна допомогти таким людям і зазначила, що «встановлення пільги хоча б для якоїсь категорії громадян стало б новою діркою в законодавстві».

Також вона додала, що інші власники навіть не планують розмитнювати.

«Частина з них належить в тому числі і таким активістам, будуть провокувати надалі свої заходи біля Верховної Ради. А частина людей просто готує ці автомобілі до розбирання і здачі на металобрухт », - повідомила Южаніна.

На питання про можливість введення пільг для частини «евробляхерів» чиновниця повідомила, що «Верховна Рада ніяких змін вже не проголосує, тому після закінчення терміну в травні просто настануть норми іншого законодавства, і закон треба буде виконувати».

Джерело: АиФ

Print Friendly, PDF & Email