Парламент Венесуели вирішив ввести надзвичайний стан після чотирьох днів, проведених без електроенергії. Відповідна ініціатива надійшла від опозиційного лідера країни Хуана Гуайдо. Про це 12 березня повідомило агентство AFP.

Необхідність введення НС Гуайдо пояснив загибеллю людей. Тепер же у глави держави з’являються повноваження перерозподілити на боротьбу з надзвичайними ситуаціями економічні і військові ресурси.

Все почалося 7 березня, коли більшу частину країни абсолютно раптово охопила пітьма. Без електроенергії залишилися кілька ліній столичного метрополітену і аеропорт Майкетія в Каракасі. Місцеві служби відразу ж оголосили, що почали роботу, над відновленням подачі електрики, але швидко вирішити питання не вдалося.

Ситуацію не вирішили навіть до 11 березня. Єдиним джерелом світла в Каракасі залишаються тільки ліхтарі, встановлені в районі Військового музею, де знаходиться саркофаг з тілом колишнього глави республіки Уго Чавеса.

Тотальний блекаут відбився на роботі всіх служб. На вулицях не працювали світлофори, вікна житлових будинків миттєво згасли, подача електрики припинилася навіть на водонапірні станції, що призвело до нової проблеми — відсутності води. Незабаром почалися проблеми з мобільним зв’язком.

Print Friendly, PDF & Email