Адміністрація президента США Джозефа Байдена розширить штат федеральних прокурорів, які розслідують порушення санкцій та експортного контролю щодо РФ. Про це повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на слова помічника генерального прокурора США Метта Олсена.

Він зазначив, що міністерство юстиції взяло на роботу ще 25 прокурорів у відділ контррозвідки та експортного контролю.

За його словами, вони працюватимуть з компаніями над розслідуванням ухилення РФ від санкцій та експортного контролю, а також висуватимуть кримінальні звинувачення проти компаній у разі вчинення ними порушень.

З 2022 року, після початку повномасштабної російської агресії проти України, США та їхні західні союзники наклали на Росію низку міжнародних торгових та фінансових обмежень.

Москва залучила державні та приватні компанії з Ірану, Китаю та Туреччини з метою обійти санкції. Захід вважає, що так вона продовжує ввозити важливі для своєї оборонної промисловості комп'ютерні чипи та обладнання для радіолокації.

Адміністрація Байдена для протидії таким крокам РФ оприлюднила вже третій набір рекомендацій для приватного сектора, покликаний попередити компанії про юридичні ризики порушення санкцій та експортного контролю.

Print Friendly, PDF & Email