У Сочі 14 лютого відбудеться четвертий тристоронній саміт президентів Туреччини, РФ та Ірану по Сирії. В обговореннях також візьмуть участь технічні делегації країн-гарантів Астанінські угод, передає Anadolu.

Планується обговорити ситуацію в Ідлібі, виведення американських військ з Сирії і формування комісії з сирійської конституції.

В рамках саміту заплановано двосторонню зустріч президента Росії Володимира Путіна з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Російський лідер також зустрінеться з президентом Ірану Хасаном Рухані.

Крім того, лідери трьох країн мають обговорити тему антитерористичної операції Туреччини в районах Сирії на схід від річки Євфрат, а також положення в сирійському районі Мюнбіч.

Очікується, що за підсумками саміту лідери країн-гарантів заявлять про рішучість до захисту територіальної цілісності Сирії, готовность до спільної боротьби з терористами і сепаратистами, продовження контактів в рамках астанінського формату.

Остання подібна зустріч Ердогана, Путіна і Рухані відбулася 7 вересня 2018 року в Тегерані. Тоді лідери трьох країн концентрували увагу на ситуації в зоні деескалації в Ідлібі.

Після цього Ердоган та Путін провели двосторонні переговори в Москві, де також обговорили прогрес, який вже було досягнуто в Сирії. 

Print Friendly, PDF & Email