Використання потужної енергії вітру за допомогою передової технології інтеграції вітряних накопичувачів є однією з ключових стратегій переходу Китаю на зелену енергетику. Сіньцзян-Уйгурський автономний район на північному заході Китаю вже внесений до списку важливої національної енергетичної бази з багатими сонячними та вітровими ресурсами.
Проект інтеграції вітроагрегатів Shisanjianfang, запущений у Bailifengqu (буквально означає «територія із сильним вітром»), який простягається на понад сто кілометрів, є найбільшим у Сіньцзяні.
Зі встановленою генеруючою потужністю 1000 МВт і накопичувальною потужністю 300 МВт/1200 МВт-год інтеграційний проект вітроакумулюючої установки Shisanjianfang, проінвестований і побудований CSSC, може забезпечити приблизно 3 мільярди кВт-год електроенергії чистої енергії щорічно.
Будучи територією, включеною до стратегії розвитку чистої енергетики Китаю для вітроенергетики, зона відчуває свіжі шторми протягом понад 200 днів на рік, при цьому максимальна швидкість вітру досягає 50,28 метрів за секунду.
Чиста енергія, що надходить до мережі, еквівалентна економії приблизно 900 000 тонн стандартного вугілля та скороченню викидів вуглекислого газу приблизно на 2,8 мільйона тонн, а інших шкідливих речовин, таких як пил, на понад 12 900 тонн.
Використовуючи інтелектуальну систему управління, проект накопичення енергії може автоматично контролювати зарядку та розрядку залежно від потреб мережі.
Проект заряджатиметься в періоди низького попиту та розряджатиметься, коли попит на мережу зростатиме. Об’єкт може вмістити 1,2 мільйона кВт-год електроенергії, що еквівалентно щоденному споживанню 800 000 сімей з трьох осіб.
Технічно кажучи, енергія вітру та сонячна енергія створюють проблеми для безпечної та стабільної роботи електромережі. Система зберігання може допомогти вирішити ці проблеми, сприяти споживанню нової енергії, підвищити ефективність генерації нової енергії та підтримувати стабільну роботу мережі.
Зараз Сіньцзян має найвищу в світі напругу, найдовшу відстань передачі, найбільшу пропускну здатність і найпередовіші технології в проектах з передачі електроенергії. У першій половині цього року кількість встановлених нових енергетичних потужностей у Сіньцзяні зросла на 103% порівняно з минулим роком.
З розвитком вітроакумулюючої технології та фототеплових електростанцій, Сіньцзян зміцнює свої провідні позиції як рушія зеленого переходу Китаю.