Видання СТРАНА.UA виявило приклади наявності «мертвих душ», які числяться в списках виборців.

Наприклад, до реєстру виборців включено жителя Іловайська Михайла Толстих. Це командир батальйону сепаратистів «Сомалі» з позивним «Гіві», який загинув в Макіївці 8 лютого 2017 року.

Його постійна виборча дільниця — №141380, будинок науки і техніки локомотивного депо Іловайська Донецької області.

Ще один приклад: в реєстрі виборців також числиться загиблий екс-глава невизнаної «ДНР» Олександр Захарченко. Як відомо, він загинув 31 серпня 2018 року в Донецьку через вибух.

На думку заступника голови партії «Розумна сила» Олександра Савченко, ситуація вигідна чинній владі. Про це він сказав у своєму коментарі Economist.ua.

«Дуже дивно, що у ХХІ столітті, коли ми маємо безліч електронних інструментів ми  досі існуємо у режимі паперових списків. У нас досі немає електронного списку виборців, а ті, які є, не витримують жодної критики. Я вважаю, що це зроблено спеціально і владі вигідний такий безлад, адже тоді зручно робити підтасовку. Якщо було б політичне бажання та зацікавленість, ця система давно було б електронною, точною і не було б таких черг із охочих змінити місце голосування, як це відбувається сьогодні» — вважає Олександр Савченко.

 

Print Friendly, PDF & Email