У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9507, який пропонує заборонити продавати пластикові пакети в магазинах. Пропонується заборонити реалізацію надлегких і легких пластикових пакетів. Виняток - біорозкладні пакети і надлегкі пакети для м'яса, риби і сипучих продуктів. Крім того, законопроект передбачає обов'язкове маркування пластикових пакетів.

У пояснювальній записці нагадують, що 24 жовтня 2018 року Європарламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з поліетилену. Таке рішення викликано загрозою глобальної екологічної катастрофи, пов’язаної з використанням людьми пластику.

Автори законопроекту також апелюють до досвіду інших країн - у Франції, Італії, Сингапурі заборонено використовувати будь-які пластикові пакети, в Ірландії, Латвії та Данії для торговельних організацій встановлений податок на пластикові мішки, обмеженим є обіг пластикових пакетів в Австралії та у Китаї. А в Танзанії передбачена кримінальна відповідальність за реалізацію пластикових пакетів, що передбачає ув’язнення до одного року.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email